برای ثبت سند ایوان کرخه به نام میراث فرهنگی تلاش می‌شود

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان به انجام مکاتبات با اداره منابع طبیعی برای ارایه مدارک و توضیحات لازم به منظور ثبت سند اراضی ایوان کرخه به نام میراث فرهنگی اشاره کرد. عاطفه رشنویی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌ در خوزستان در این باره اظهار کرد: بر اساس مکاتبه با منابع طبیعی خواستار تشکیل جلسه با شخص مطلع و پاسخگو در این خصوص برای ارایه‌ مدارک خود و پاره‌ای توضیحات شده‌ایم.

وی در خصوص ادعای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول مبنی بر داشتن سند از اراضی ایوان کرخه گفت: این دانشگاه به تازگی اقدام به گرفتن سند کرده‌ اما هنوز موفق نشده‌ است. ما هم در تلاش‌ایم تا با ارایه مدارک لازم این اراضی ملی را به نام میراث فرهنگی سند بزنیم. رشنویی لازمه ثبت سند ایوان کرخه به نام میراث فرهنگی را طرح آن در کمیسیون مستندسازی برای تعیین عرصه و حریم بیان و اظهار کرد: پس از تعیین عرصه و حریم مدارک لازم به اداره منابع طبیعی برای ثبت سند ارایه می‌شود.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان خاطرنشان کرد: در ابتدا این زمین‌ها جزو اراضی ملی و منابع طبیعی بود که به دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول واگذار شدند اما هنگام تهیه سند برای آنها سازمان ثبت اسناد از میراث فرهنگی استعلام کرد و مشخص شد که این اراضی جزو دارایی‌های ملی هستند.

او همچنین از وجود اماکن دیگری با شرایط ایوان کرخه خبر داد و گفت: تمامی اراضی با چنین ویژگی‌هایی باید به نام میراث فرهنگی سند بخورند.

سوژه: 
دسته بندی: