موزه منطقه‌ای خوزستان در جزیره شادی اهواز احداث می‌شود!

خبرگزاری فارس: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از احداث موزه منطقه‌ای این استان در جزیره شادی اهواز خبر داد.

صادق محمدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اهواز گفت: برای احداث موزه منطقه‌ای خوزستان، زمین جزیره شادی اهواز از سوی سازمان آب و برق استان به سازمان میراث فرهنگی تحویل شد اما این موضوع هنوز مورد تصویب نهایی قرار نگرفته است و در حال گذراندن مراحل پیگیری قطعی‌شدن آن هستیم.

وی زیربنای این موزه را 12 هزار مترمربع عنوان کرد و افزود: در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به این استان یک میلیارد تومان اعتبار از منابع ملی برای احداث این موزه اختصاص یافت. محمدی گفت: همچنین انبار امن برای نگهداری اشیای باستانی با‌ ارزش که از مصوبات سفر اول هیئت دولت به خوزستان بود، در کنار این موزه ساخته می‌شود که برای احداث آن نیز 150 میلیون تومان اختصاص یافته است.

وی افزود: مطالعات احداث این موزه سال گذشته انجام شده است و به‌محض تحویل زمین از سازمان آب و برق، عملیات احداث آن آغاز می‌شود.
به‌ گفته مدیر میراث فرهنگی خوزستان، این موزه شامل بخش‌های موزه اشیای تاریخی، صنایع دستی، مردم‌شناسی و دفاع ‌مقدس است که آثاری از سایر استان‌های جنوب غرب کشور در آن نگهداری خواهد شد.

شهر: 
سوژه: 
دسته بندی: