در 100 هکتار از محوطه باستانی ایوان کرخه مزرعه آموزشی ایجاد شده است!

سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان (تاریانا) گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد دزفول از 100 هکتار از محوطه باستانی کرخه به عنوان مزرعه آموزشی این دانشگاه استفاده می‌کند که باید این عملیات متوقف و محوطه به سازمان میراث فرهنگی واگذار شد.

مجتبی گهستونی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در خوزستان، اظهار کرد: هم اکنون دانشگاه آزاد دزفول از محوطه باستانی کرخه به عنوان مزرعه آموزشی استفاده می‌کند و هر ساله این محوطه به زیر کشت‌ می‌رود. این روند به مرور باعث تخریب محوطه خواهد شد. این انجمن خواستار متوقف شدن فعالیت‌های دانشگاه آزاد در این محوطه است.

وی خاطرنشان کرد: در گفت و گوهای مشترکی که بین سازمان میراث فرهنگی استان خوزستان دانشگاه آزاد دزفول و انجمن تاریانا صورت گرفت ریاست دانشگاه آزاد انجام عملیات کشاورزی را در این محوطه تایید کرد ولی متاسفانه سازمان میراث فرهنگی استان این اقدام را تکذیب کرد.

وی گفت: انجمن تاریانا با درخواست از سازمان میراث فرهنگی خواستار شد تا طبق مصوبه سفرهای دولت به استان خوزستان سند مالکیت ایوان کرخه، تپه چغازنبیل و محوطه باستانی شوش را به سازمان میراث فرهنگی کشور واگذار کند تا از استفاده‌های خصوصی و یا ارگان‌های دولتی غیر از سازمان میراث فرهنگی در امان باشد.

سوژه: 
دسته بندی: