در دیدار با رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان مطرح شد: اختلاف موجب عدم تخصیص اعتبارات به حوزه گردشگری و میراث فرهنگی شد

مجتبی گهستونی: صبح روز پنج شنبه در دیدار با دکتر اسماعیل جلیلی رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان و نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی که با حضور تعدادی از خبرنگاران همراه بود فرصتی پیش آمد تا نقطه نظرات خود را درباره چالش های میراث فرهنگی، گردشگری، محیط زیست و بهداشت و درمان حوزه انتخابیه ایشان را مطرح نمایم. ایشان با تائید کامل دغدغه های اینجانب گفت: یکی از مشکلات که باعث شد در بخش گردشگری و میراث فرهنگی مسجدسلیمان دچار مشکل شویم اختلاف مدیریت ارشد استان با مدیرکل گردشگری استان بود که موجب عدم تخصیص اعتبارات مناسب نیاز این اداره کل در نتیجه توقف روند ترمیم اماکن تاریخی و عدم خدمات دهی مناسب در این مناطق به گردشگران شد.

وی به ضعف مدیران استان در چانه زنی برای تامین اعتبارات لازم استان در مرکز اشاره کرد و گفت: چانه زنی مدیران استان خوزستان برای گرفتن منابع کشوری بسیار پایین است و این امر نشان دهنده ضعف مدیران استانی است.
جلیلی افزود: یکی از مشکلاتی که استان پرظرفیت خوزستان با آن مواجه است داشتن مدیرانی کم کار است که برای جذب منابع تلاشی نمی کنند و این مهم باعث شده است تا بسیاری از فعالیت های عمرانی، اقتصادی و تولیدی در استان خوزستان با رکود روبرو شود. این درحالی است که حساسیت بیشتر مدیران همچنین تمایل برای ساختن خوزستان ، می توانست شرایط را برای پیشرفت هر چه بیشتر منطقه هموار کند. در بخش دیگری از نگرانی های خود به تاثیر کارخانه سیمان گلگیر مسجدسلیمان که از چشمه های آب درمانی برخوردار است بر مردم اشاره کردم که وی گفت: نگاه بخشی برخی از مدیران استان از چالش های استان است. وی به مشکلات زیست محیطی کارخانه سیمان مسجدسلیمان اشاره کرد و گفت: یکی از رویکردهای غلط اداره کل محیط زیست خوزستان موجب شد این کارخانه از فهرست کارخانجات آلاینده خارج شود.

سپس از او خواستم که پیگریری های خود را برای رفع نیازهای درمانی و بهداشتی مناطقی که در گردشگری شهرستان نقش دارند بیشتر کند که اظهار داشت: مگر شهرستان مسجدسلیمان جزو شهرهای استان نیست که باید دانشگاه علوم پزشکی اهواز به آن خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهد؟! اما این دانشگاه پاسخگوی سرانه بهداشتی و درمانی این منطقه نیست. بی مسئولیتی برخی از مدیران استان برای ایجاد یک توسعه متوازن در توزیع منابع دغدغه اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

دسته بندی: