همایش

ومین سالروز نکوداشت ۲۴ شهریورماه ۱۳۱۰ به عنوان روز آغازین ثبت ملی آثار تاریخی ایران در اهواز و خرمشهر برگزار شد.

آیین گرامیداشت ۲۴ شهریور ۱۳۱۰ به عنوان روز ثبت ملی آثار تاریخی در کشور به همت انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان در محل خانه تشکل‌های مردم‌نهاد اهواز برگزار شد. در این نشست که اجرای آن را مجتبی گهستونی به نمایندگی از هیت مدیره انجمن تاریانا بر عهده داشت به ورود این انجمن به دهه دوم فعالیت خود و تلاش گسترده اعضای این انجمن برای معرفی و حفاظت از میراث‌فرهنگی خوزستان پرداخته شد.

انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا بررسی کرد:

انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان٬ روز چهارشنبه سوم خرداد نشست تخصصی‌یی را با نام «نقش تاریخی هویت ایرانی در همبستگی ملی» به مناسبت هفته‌ی میراث فرهنگی و سالروز آزادسازی خرمشهر با همکاری معاونت میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری خوزستان در سالن همایش‌های این اداره برگزار کرد.

با برگزاری همایش «پویش پاسداری از میراث فرهنگی و طبیعی خوزستان» در شهر اهواز پانزدهمین هسته‌ی استانی پویش اعلام موجودیت کرد. به کوششِ انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا (خوزستان) و با همکاری شبکه‌ی تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیست و منابع طبیعی خوزستان عصر دوشنبه سی‌ویکم خردادماه در تالار نمایش اداره کل محیط‌زیست استان خوزستان همایشِ «پویش پاسداری از میراث فرهنگی و طبیعی خوزستان» برگزار شد و طی آن هسته‌ی استانی پویش در استان خوزستان اعلام موجودیت کرد.

به دعوت روابط عمومی استانداری خوزستان و خانه مطبوعات از مجتبی گهستونی روزنامه نگار و دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان دعوت شد تا در جلسه شورای اداری خوزسان با حضور استاندار، معاونین استاندار، مدیران کل، فرمانداران و خبرنگاران سخنرانی کند. در ادامه متن سخنرانی ایشان تقدیم حضورتان می شود.

اختتامیه دومین جشنواره مادران و پدران قصه‌گو شامگاه شنبه دهم بهمن‌ماه در سینما هلال اهواز برگزار شد. مجتبی گهستونی دبیر این جشنواره با بیان اینکه قصه در حال فراموش شدن است، گفت: امروز ورود تکنولوژی به دنیای مدرن باعث کمرنگ شدن قصه‌ها شده است، در حالیکه ما قصه‌های فراوانی را از زبان مادران و مادربزرگ‌های خود و حتی پدران و پدربزرگ‌هایمان شنیده‌ایم و وظیفه داریم این قصه‌ها را حفظ و به نسل بعد منتقل کنیم.

دبیر نخستین همایش گردشگری الکترونیک گفت: همایش گردشگری الکترونیک به مناسبت روز جهانی گردشگری از طرف انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان پانزدهم مهرماه 1394 در سینما هلال اهواز برگزار می شود و از ساعت 17 آغاز و تا ساعت 20 ادامه خواهد داشت.

دو جشنواره «پدران و مادران قصه گو» و «گردشگری ادبی» در استان خوزستان و در شهر اهواز برگزار می شود. دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان از برگزاری دو جشنواره «پدران و مادران قصه گو» و «گردشگری ادبی» در راستای برگزاری برنامه های «اهواز پایتخت كتاب» خبر داد. مجتبی گهستونی گفت: در راستای برگزاری برنامه های «اهواز پایتخت كتاب» دو جشنواره «پدران و مادران قصه گو» و «گردشگری ادبی» برگزار می شود.

همایش امنیت گردشگران خارجی در استان خوزستان در روز هفتم تیر 94 در هتل پارس اهواز برگزار شد. این همایش با اهداف ارتقای امنیت گردشگران خارجی، تقویت احساس امنیت در گردشگران خارجی و تامین امنیت مقاصد گردشگری استان برای نخستین بار در کشور در سطح خوزستان برگزار شد.

دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان از برگزاری دو جشنواره «پدران و مادران قصه گو» و «گردشگری ادبی» در استان خبر داد. مجتبی گهستونی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: در راستای برگزاری برنامه های «اهواز، پایتخت كتاب» اداره كل ارشاد اسلامی خوزستان اقدام به برگزاری دو جشنواره «پدران و مادران قصه گو» و «گردشگری ادبی» می كند.

صفحه‌ها