کاستی‌های دیگر جشن سازه‌های ابی تاریخی شوشتر

علی رغم اعلام قبلی مسئولان برای برگزاری شب‌های فرهنگی که قرار بود همزمان با جشن سازه های آبی شوشتر برگزار شود این جشن و چند برنامه جانبی در شوشتر منتفی شد تا جشن سازهای آبی با بی رمق ترین شکل ممکن برگزار شود. علی‌رغم قول‌های بسیار زیادی که از طرف مسئولان میراث فرهنگی استان خوزستان برای برگزاری شب‌های فرهنگی به مدت سه شب در شهرستان شوشتر داده شده بود‌؛ برگزاری این مراسمات ‌منتفی شد.

مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان خوزستان در روزهای قبل از برگزاری جشن سازه‌های آبی تاریخی شوشتر برای برگزاری شب‌های فرهنگی در این شهرستان به مدت سه شب پس از حضور رئیس جمهور در این شهرستان پس از گذشت چند روز هنوز هیچ خبری از برگزاری این مراسمات نیست. قرار بود این شب‌های فرهنگی از یک شب پس از حضور رئیس جمهور در شوشتر آغاز و با برگزاری جشن مولود امام علی(ع) در این شهرستان به پایان برسند که این امر محقق نشده است. 

همچنین به دلیل برخی از ملاحظات نور افشانی در شب در زمان حضور رئیس جمهور لغو شد چرا که قرار بود این مراسم در شب‌های آتی همراه با برگزاری مراسم شب‌های فرهنگی برگزار شود ولی این برنامه‌ها به دلایل نا‌معلومی حذف شده‌اند. گفتنی است قرار بود پس از حضور رئیس جمهور در شهرستان شوشتر نمایشگاه صنایع دستی به مدت پنج روز در این شهرستان دایر باشد که این نمایشگاه روز گذشته به دلیل عدم استقبال مردم جمع‌آوری شد. 

رئیس شورای شهرستان شوشتر در گفت و گو با فارس با اشاره به اینکه مردم انتظار برگزاری جشنی با شکوه‌تر برای سازه‌های جهانی خود داشتند گفت: مردم شوشتر منتظر برگزاری جشنی باشکوه‌تر بودند و به همین دلیل رئیس جمهور قول حضور مجدد در این شهرستان را به مردم داد. وی با اشاره به اینکه حذف برنامه‌های مذکور بدون هماهنگی و اعلام قبلی بوده است گفت: هیچ گونه اطلاعی برای حذف این برنامه‌ها به ستاد برگزاری این جشن در شهرستان شوشتر داده نشده است. 

مسئولان استانی میراث فرهنگی در این باره از ارائه گزارش خوداری می‌کنند.
 

شهر: 
دسته بندی: