نبود نیروی کافی برای سرکشی به هفتکل و رامشیر

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رامهرمز گفت: حفاظت از ابنیه تاریخی این شهرستان به صورت 24 ساعته صورت می‌گیرد.

نسرین غزنوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان اظهار کرد: این یگان تقریبا به مدت سه سال است که تاسیس شده و دارای 10 تا 12 نیروی حفاظت است که با وسیله‌های شخصی خود این امر خطیر را انجام می‌دهند.

وی در این خصوص خاطرنشان کرد: برای سرکشی به شهرهای رامشیر و هفتکل نیرو و امکانات کافی نداریم و از مسؤولان مربوطه همکاری لازم را خواستاریم.

گفتنی است رامشیر یکی از شهرهای استان خوزستان ایران است. این شهر جمعیتی حدود 170 هزار نفر دارد. از شمال با اهواز و از جنوب با امیدیه مجاورت دارد و در 35 کیلومتری ماهشهر است. رامشیر در تاریخ 13 دی 84 به شهرستان تبدیل شد. کار بیشتر مردم آن کشاورزی است و رودخانه‌ای به نام جراحی از کنار شهر می‌گذرد. محصولات کشاورزی شهرستان رامشیر عبارت‌اند از جو، گندم، صیفی‌جات و اماکن دیدنی آن امامزاده سید هاشم، موضیف میرعبدالله، باغ مستوفی، سد انحرافی رامشیر و پارک ساحلی امامزاده سید علوان هستند.

همچنین هفتکل شهری در استان خوزستان و از توابع شهرستان رامهرمز است. این شهر 45 هزار و 987 نفر جمعیت دارد. ساکنان این شهر از طایفه بختیاری و قشقائی هستند و بیشتر در استخدام شرکت نفت‌اند. هوای آن گرم است و آب آن به وسیله لوله از رودخانه زرد تامین می‌شود. چاه‌های نفت این منطقه قابل ملاحظه است و دومین منطقه نفت‌خیز ایران به شمار می‌رود.

شهر: 
دسته بندی: