نامه شوشتری‌ها به ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، و گردشگری کل کشور

در چند روز گذشته ظوماری در اعتراض به تعطیلی کارگاه‌های میراث فرهنگی شوشتر در مساجد و امکان عمومی این شهر به امضاء مردم این شهر تاریخی رسیده است. در ادامه متن این نامه را می‌خوانید.

توضیح انجمن تاریانا: انتشار این طومار را چهار روز به تاخیر انداخته ایم و پس از بازتاب خبر آن در رسانه‌ها و روزنامه‌های استانی و سراسری آن را منتشر می‌کنیم تا همانند روزهای اخیر با عناوینی همچون «سیاه نمایی» و «دروغ پردازی» مورد خطاب قرار نگیریم و تهدید به تعطیلی نشویم، آن هم به عنوانی انجمنی که در سه سال گذشته در عرصه میراث کهن استان خوزستان، به ویژه در زمینه خبررسانی در دقت و صحت زبانزد خاص و عام بوده است. امیدواریم مردم فرهنگ دوست و تاریخ ساز شوشتر شرایط ما را درک کرده و این اقدام ما را بی اعتنایی انجمن تاریانا به تلاش‌های آنها در شکوفایی میراث شوشتر قلمداد نکرده باشند.

متن این طومار:

بسه تعالی

جناب آقای مهندس بقایی معاون محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی

با سلام و دعای خیر

جهانی شدن سازه‌های آبی شوشتر افتخاری جاودانه برای ایران اسلامی و گامی استوار در جهت حفظ این آثار است و حقیقاً اگر نبود زحمات شبانه روزی و تلاش وافر حضرتعالی و همکاران شما در امر ثبت جهانی این آثار، برگزاری جشنی ملی و با شکوه میسر نمی‌بود. ما مردم شوشتر به عنوان میزبان و نه صاحب این سازه‌های عظیم از آقای دکتر احمدی نژاد که با حضور خود جشن ملی را گلباران نمودند تشکر ویژه می‌نماییم و دست شما فرزند خلف ملت سرافراز ایران را به گرمی می‌فشاریم و از خداوند منان توفیقات شما را افزونتر خواستاریم.

حناب آقای مهندس بقایی همان طوری که استحضار دارید ریاست محترم جمهور نیز در روز صنعت از شوشتر و سازه‌های آبی آن به عنوان نمادی از تمدن پیپشین ایران و سند توانایی و صنعت ایرانیان یاد کردند لذا شایسته است حال که دولت محترم به درستی به عظمت و جایگاه سازه‌های آبی و میراث فرهنگی شوشتر واقف می‌باشد کاری کنیم که از سند توانمندی تمدن ایرانی به درستی پاسداری نماییم و انشالله آن را به عنوان سمبل توانستن و صنعت کهن ایرانی به رخ جهانیان بکشیم.

ما دوستداران ایران زمین به اطلاع حضرتعالی می‌رسانیم حدود ۵ ماه است که کلیه کارگاه‌های مرمت و ساماندهی آثار باستانی شوشتر تعطیل گردیده و موجب نگرانی شدید و یأس مردم انقلابی و فرهنگ دوست شوشتر گشته و پیگیری‌های مستمر بی‌نتیجه مانده لذا تنها ملجأ را شما یافتیم حال عاجزانه خواهشمندیم دستور فرمایید کلیه کارگاه‌ها مجدداً شروع به کار نموده و علت تعطیلی برای مردم مشخص شود و چنانچه خدای نکرده عواملی عمداً یا سهواً باعث این نارضایتی‌ها شده اند با آنها برخورد قانونی صورت پذیرد و امید داریم جنابعالی با حساسیت موضوع را پیگیری فرمایید و بی‌صبرانه منتظر بازگشایی کلیه کارگاه‌ها و شاهد اجرایی شدن دستورات رئیس جمهور مردمی می‌باشیم.

با تشکر
مردم شهرستان دارالمومنین شوشتر

رونوشت به: نمایده محترم ولی فقیه در استان خوزستان، ریاست محترم دفتر ریاست جمهوری، استاندار محترم استان خوزستان، نماینده محبوب شهرستان شوشتر در مجلس شورای اسلامی، مدیر محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، و گردشگری استان خوزستان، فرماندار محترم شهرستان شوشتر، ریاست محترم اداره میراث فرهنگی شهرستان شوشتر، وب سایت ریاست محترم جمهور، روزنامه‌های کثیرالانتشار، پایگاه اینترنتی شوشترنامه، پایگاه سازه‌های آبی تاریخی شوشتر
 


سرچشمه: پایگاه اینترنتی شوشترنامه

شهر: 
دسته بندی: