میراث فرهنگی خوزستان به تعهدات خود برای راه‌اندازی پژوهشکده باستان‌شناسی عمل کند

فرماندار رامهرمز یادآوری کرد:‌ بر اساس مصوبه سفر رییس جمهور به استان مبنی بر راه‌اندازی پژوهشکده باستان‌شناسی رامهرمز این شهرستان وظایف خود را در این زمینه انجام داده اما سازمان میراث فرهنگی تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده است.

بهرام ایلخاص‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خوزستان اظهار کرد:‌ ما در زمینه اجرای مقدمات مربوط به طرحْ تعدادی نیروی مسؤول به این سازمان برای پیشبرد سریع‌تر کار معرفی کرده‌ایم اما متاسفانه تا به حال هیچ اقدامی از سوی این سازمان صورت نگرفته است.

وی با اشاره به لزوم راه‌اندازی این پژوهشکده با توجه به وسعت آثار تاریخی موجود در این شهرستان مانند گنجینه جوبجی تصریح کرد: ما این اقدام سازمان میراث فرهنگی و تاخیر در راه‌اندازی این پژوهشکده را نوعی به لطفی نسبت به رامهرمز می‌دانیم. این در حالی است که تمام شرایط لازم مانند فضا و مکان به طور کامل مهیا می‌باشد.

ایلخاص‌زاده بیان کرد: ما پیگیر مصوبات سفر ریاست جمهوری در این شهرستان می‌باشیم و از سازمان میراث فرهنگی خواهان انتخاب یکی از کاندیداهای ارایه شده برای آغاز کار هستیم.

فرماندار رامهرمز همچنین به انتظار مردم رامهرمز از این سازمان برای راه‌اندازی موزه مردم‌شناسی این شهرستان با توجه به قدمت، گستردگی، فرهنگ و تاثیر آن در ایجاد زیرساخت‌های گردشگری اشاره و از کم کاری در این باره نیز ابراز تاسف کرد.

شهر: 
دسته بندی: