موزه بهبهان چهار ماه آب و برق ندارد و آثار موجود این موزه در آستانه نابودی هستند

مسئول روابط عمومی اداره میراث فرهنگی بهبهان گفت: با گذشت چهار ماه از قطعی آب و برق موزه بهبهان، آثار موجود این موزه در آستانه نابودی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری شهری بهبهان امروز- علی یاوری افزود: بیش از چهار ماه است با قطع آب و برق موزه توسط مدیرعامل فرهنگسرای بهبهانیان این موزه به حالت نمیه‌تعطیل درآمده است.

وی اظهار داشت: تنها در ساعات روشن روز پذیرایی از گروه‌های گردشگری و اردوهای مدارس برای بازدید از موزه میسر است و پذیرش علاقمندان به‌صورت عمومی امکان‌پذیر نیست.

یاوری تصریح کرد: معرفی گروه‌ها و اردوها به موزه نیز در حالی صورت می‌گیرد که با توجه به گرمای هوای بهبهان در تابستان و قطع برق و نبود وسایل خنک‌کننده، علاقمندان به آثار تاریخی با مشکلات متعددی رو‌به‌رو می‌شوند.

مسئول روابط عمومی اداره میراث فرهنگی بهبهان وضعیت آثار درون موزه را خطرناک عنوان کرد و اظهار داشت: فضای موزه باید خنک و دارای تهویه هوای مناسب باشد که به دلیل قطع برق و در پی آن گرمای بیش از حد هوا، آثار موزه به شدت در خطر هستند.

وی ابراز داشت: تهویه هوا نیز توسط برخی از همکاران به صورت دستی و با باز و بسته کردن پنجره‌ها صورت می‌گیرد که این موضوع نیز باعث ورود هوای گرم همراه با گرد و خاک فراوان به موزه می‌شود.

یاوری مشخص کردن مکان جدید موزه را منوط به انجام مطالعات لازم عنوان کرد و گفت: مکان جدیدی که برای موزه در نظر گرفته می‌شود باید از لحاظ مکانی، امنیتی، فرهنگی و راه دسترسی مورد مطالعه قرار گرفته و تایید شود.

وی افزود: این امر باید توسط سازمان میراث فرهنگی خوزستان صورت گرفته و نتیجه به این اداره اعلام کنند.

مسئول روابط عمومی میراث فرهنگی بهبهان خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون و با گذشت چهار ماه از تعطیلی موزه، سازمان میراث فرهنگی استان خوزستان تصمیمی برای این موضوع نگرفته و نتیجه مطالعات تاکنون اعلام نشده است.

وی از مسئولان خواست تا با اتخاذ یک تصمیم درست در اسرع وقت آثار باستانی و تاریخی موزه بهبهان را از خطر نابودی نجات دهند.

شهر: 
دسته بندی: