معاونت حفظ، احیاء و مرمت سازمان میراث فرهنگی خوزستان استعفا داد

عاطفه رشنویی معاونت پیشین حفظ، احیاء و مرمت سازمان میراث فرهنگی خوزستان کارشناس مرمت بناهای تاریخی است که در همین رشته در دانشگاه تدریس می‌نماید.

رییس سازمان میراث فرهنگی خوزستان پس از چند بار درخواست خانم رشنویی با این استعفا موافقت کرد.

به گفته خانم رشنویی دلیل استعفای وی اقدامات غیر اصولی و غیر کارشناسی سازمان میراث فرهنگی در زمینه حفظ، احیاء و مرمت آثار تاریخی است.

وی از منتقدین جدی عملکرد رییس سازمان میراث فرهنگی خوزستان محسوب می‌شود.

صادق محمدی رئیس سازمان میراث فرهنگی خوزستان، در پی این استعفا شخصی به نام "حکمت موسوی" را که از خویشاوندان طباطبایی، معاونت عمرانی استانداری خوزستان است به این سمت منصوب کرده است.

آقای "حکمت موسوی" دارای مدرک در رشته عمران است و در حالی به مسند معاونت حفظ، احیا و مرمت این سازمان تکیه می‌رند که نه رشته وی و نه تجربه کاری وی ربطی به حفظ، احیاء و مرمت بناهای تاریخی دارد.

او متولد 1352 در باغملک است و پیش تر کارشناس فنی سازمان همیاری‌های شهرداری‌های خوزستان بوده است. وی به سفارش معاونت عمرانی استانداری خوزستان به این سمت منصوب شده است، معاون عمرانی استاندار که در قالب شرکتی به نام "شارستان زاگرس" اقدام به گرفتن پروژه هایی از سازمان میراث فرهنگی نموده بود از حامیان جدی صادق محمدی در خوزستان محسوب می‌شود.

حکمت موسوی، اگر چه پیش از قبول این سمت در جریان کامل مشکلات درون سازمانی و ضعف مدیریت قرار گرفته بود اما قول داده است پای هیچ پروژه غیر کارشناسی را امضاء ننماید.

دسته بندی: