قلعه سلاسل شوشتر مکان مناسبی برای راه‌اندازی پایگاه شوشترشناسی است

عضو هیات مؤسس انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر گفت:« قلعه سلاسل در حال حاضر وضعیت مشخصی ندارد و آینده‌ این قلعه تاریخی در پرده‌ای از ابهام قرار دارد. »

مهدی خادمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان اظهار کرد:« در حال حاضر هیچ گونه اقدامی برای احیا و مرمت قلعه سلاسل که از جمله قلعه‌های تاریخی شوشتر است صورت نگرفته و فقط یک گروه پژوهشی از طرف انجمن دوستداران میراث فرهنگی در حال پژوهش و مطالعه باستان‌شناسی در این قلعه است. »

وی یادآوری کرد:« این قلعه که قبلا در اختیار کمیته امداد، اداره غله و اداره دخانیات بود به عنوان انبار مورد استفاده قرار می‌گرفت که با تلاش سازمان میراث فرهنگی تخلیه شد. »

خادمی گفت:« با توجه به این که دریچه اصلی نهر داریون در زیر این قلعه قرار دارد گروهی از طرف سازمان آب نیز در آن محل مستقر هستند ولی در مجموع این قلعه در اختیار سازمان میراث فرهنگی است. »

او ادامه داد:« با این که رایزنی‌هایی از طرف انجمن دوستداران بین ادارات مربوطه در این زمینه صورت گرفته هنوز توافقی کلی بر سر آینده این قلعه حاصل نشده است. این در حالی است که این انجمن قصد دارد با همکاری سازمان میراث فرهنگی با توجه به کمبود مکان برای راه‌اندازی موزه مردم‌شناسی، کتابخانه تاریخی و پایگاه شوشتر‌شناسی این قلعه را به این کاربری‌ها اختصاص دهد. »

دسته بندی: