فرصت های طلایی گردشگری و میراث فرهنگی در اندیمشک

بررسی شناسایی، کاوش و مرمت و حفاظت از محوطه ها و بناهای تاریخی شهرستان اندیمشک یک ضرورت است. معرفی و بهره برداری اصولی و درست از مناطق گردشگری این شهرستان که دروازه خوزستان است از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اندیمشک اگر چه شهری عبوری برای همه کسانی است که به خوزستان سفر می کنند اما به جرات می گویم که برای بسیاری از خوزستانی ها نام ناشناخته ای است. حال که «عباس کله‌جویی» رییس سابق اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اندیمشک جای خود را به جوان باستان شناسی به نام کوروش ایزدمهر داده است باید منتظر بود که شاهد تحول در این خطه باشیم.

انتظار می رود که مدیران شهرستان اندیمشک از فرصت هایی که بخش غیر دولتی فراهم می آورد بهره کافی را ببرند چرا که برگزاری پنجمین جشن راهنمایان گردشگری ایران در قلعه مختار اندیمشک فرصت مناسبی بود تا همه توانمندی های گردشگری و تاریخی و طبیعی این شهرستان مورد توجه قرار بگیرد که متاسفانه مدیران این شهرستان چشم خود را بستند. فرصتی که اگر خودشان می خواستند بوجود بیاورند دهها میلیون تومان باید خرج آن می کردند.

انتظار می رود اندیمشک باید با برخورداری از محوطه تاریخی لور، دهها قلعه، آباره عباس خان، بقاع متبرکه و جاذبه های طبیعی گردشگری و مجاورت با رودخانه دز و بالارود، صنتعگران خانگی، هتل و داشتن دو سد مهم به یک قطلب گردشگری تبدیل شود.

اگرچه مدیر پیشین این اداره تلاش های فراوانی نمود تا موفقیت کامل را کسب کند اما شرایط پیش رو باعث نشد تا تحرک کافی بوجود آید. شهرستان اندیمشک تاکنون در زمینه کاوش، مرمت و گردشگری از شرایط خوبی برخوردار نبوده و به نظر می رسد که انتصاب کوروش ایزدمهر در زمانه ای که فرماندار تازه نفسی برای این شهر انتخاب شده باعث شود تا رونقی به اندیمشک بدهد.

این انتصاب را تبریک می گوییم و از تلاش های عباس کله‌جویی تقدیر می کنیم.

شهر: 
دسته بندی: