سه منطقه‌ی باستانی خوزستان بررسی و مستندسازی می‌شوند

دومین مرحله‌ی بررسی، شناسایی و مستند‌نگاری سه منطقه‌ی باستانی استان خوزستان توسط انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان خردادماه آغاز می‌شود. سخنگوی این انجمن در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اعلام این مطلب بیان کرد: پس از آن‌که بررسی و شناسایی یکی از محله‌های بافت قدیمی اهواز را دی‌ماه 1386 با تهیه‌ی عکس و مستندات به سرانجام رساندیم، بررسی و شناسایی محوطه‌های باستانی و گردشگری ایذه، هفت‌گل و دارخوین دهه‌ی دوم خردادماه امسال آغاز می‌شود.

به گفته‌ی مجتبی گهستونی، در این بررسی و شناسایی علاوه بر بهره گرفتن از کارشناسان حوزه‌ی میراث فرهنگی و گردشگری، از دانشجویان رشته‌ی باستان‌شناسی عضو انجمن استفاده خواهد شد.

وی توضیح داد: در مرحله‌ی نخست این بررسی‌ها در منطقه‌ی اهواز قدیم، از دیوارچینی‌ها، سردرها، حیاط‌ها و پایه‌ستون‌های باقی‌مانده در محله‌ها عکس تهیه شد. این کار با هدف اثبات باستانی بودن محدوده‌ی ایستگاه‌های قطار شهری که از شهر اهواز قدیم (هرمز اردشیر) می‌گذرد، انجام شد.

او افزود: پس از انجام بررسی، شناسایی و مستندنگاری مرحله‌ی دوم، قصد داریم بررسی‌ها و مستندنگاری‌های مرحله‌ی نخست را نیز به‌صورت مشترک منتشر کنیم تا پژوهشگران و محققان از آن استفاده کنند.

دسته بندی: