سازمان میراث فرهنگی کل کشور: این سازمان در برگزار نشدن جشن ثبت جهانی سازه‌های شوشتر نقش ندارد

مدیر کل روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در واکنش به اخبار منتشرشده درباره‌ی نقش این سازمان در برگزار نشدن جشن سازه‌های آبی تاریخی شوشتر، گفت: سازمان میراث فرهنگی نقشی در آماده نشدن شرایط برگزاری این جشن نداشته و تمام برنامه‌ریزی اجرایی این جشن برعهده‌ی شهرداری شوشتر و استانداری خوزستان بوده است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، حسن محسنی اظهار داشت: پس از ثبت جهانی سازه‌های آبی شوشتر، سازمان میراث فرهنگی قصد داشت، مطابق روال خود، جشن باشکوهی را با حضور رییس‌جمهور در تهران برگزار کند، اما به‌دنبال درخواست مسؤولان استان، سازمان پذیرفت که استان خوزستان و شهر شوشتر برگزارکننده‌ی این جشن باشند.

وی ادامه داد: با وجود سپرده شدن مسؤولیت برگزاری جشن به مسؤولان استانی، رییس سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد که در حد امکان حاضر است، به برگزاری این جشن کمک کند و در این راستا ۳۰ درصد هزینه را نیز تقبل کرد.

او با بیان این‌که به‌دنبال آماده نشدن شرایط برگزاری جشن در استان، برخی افراد به این بحث دامن زدند و سازمان میراث فرهنگی را مقصر دانستند، تصریح کرد: این مباحث در حالی مطرح می‌شود که سازمان در تمام این موارد، نقش نداشته است.

محسنی اضافه کرد: ما هنوز هم اعلام می کنیم که اگر استان، آمادگی برگزاری جشن را ندارد، سازمان آمادگی دارد تا در یک مراسم باشکوه، جشن ثبت جهانی سازه‌های آبی شوشتر را به‌شکل ویژه برگزار کند.

شهر: 
دسته بندی: