رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول: همچنان پی‌گیر واگذاری ۱۰۰ هکتار محدوده تاریخی ایوان کرخه به سازمان میراث هستیم

رییس دانشگاه آزاد دزفول گفت: ما همچنان پی‌گیر مسئله واگذاری ۱۰۰ هکتار محدوده تاریخی ایوان کرخه به سازمان میراث فرهنگی و دریافت زمین معادل آن از سوی منابع طبیعی هستیم.

قدرت‌الله متین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان بیان کرد: دانشگاه آزاد دزفول همچنان پس از گذشت ۷ ماه پی‌گیر واگذاری ۱۰۰ هکتار از محوطه تاریخی ایوان کرخه به سازمان میراث فرهنگی استان و همچنین دریافت زمین معاوض از منابع طبیعی در ازای این محوطه می‌باشد.

وی افزود: متولی این واگذاری میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول، سازمان میراث فرهنگی استان و منابع طبیعی استانداری خوزستان است که قرار است شنبه، یازدهم اردیبهشت ماه جلسه‌ای در این خصوص با خیرالله خادمی معاون عمرانی استاندار خوزستان برگزار شود.

او خاطرنشان کرد: قرار است منابع طبیعی ۱۰۰ هکتارزمین معاوض را در ازای واگذاری محوطه ایوان کرخه به سازمان میراث فرهنگی، به دانشگاه آزاد دزفول بدهد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است. این در حالی است که هزینه‌های صرف شده از سوی دانشگاه آزاد دزفول در محدود ۱۰۰ هکتاری ایوان کرخه به این دانشگاه باز پس داده می شود.

متین توضیح داد: دانشگاه آزاد دزفول موافقت خود را با پرداخت هزینه‌های صرف شده این دانشگاه در محوطه ۱۰۰ هکتاری ایوان کرخه مدتی پس از واگذاری زمین اعلام می‌کند.

رییس دانشگاه آزاد دزفول تصریح کرد: نشست روز شنبه دانشگاه آزاد دزفول با معاون عمرانی استاندار جلسه‌ای توجیهی است. همچنین ما از طریق مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان پی‌گیر به سرانجام رسانیدن این مسئله هستیم.

دسته بندی: