خوزستان دارای کمترین شمار گردش‌گر داخلی و خارجی است

مدیر گروه رشته باستان‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه گفت: بدون تمرکز روی نقاط تاریخی و مجهز کردن آن‌ها حتی عجایب هفتگانه نیز قادر به جذب گردش‌گر نیستند.

ویدا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در خوزستان خاطرنشان کرد: استان خوزستان با وجود داشتن ظرفیت‌های فراوان برای جذب گردش‌گر نسبت به سایر استان‌ها دارای حداقل تعداد گردش‌گر داخلی و خارجی است و علت این امر کوتاهی دست‌اندرکاران و عدم هماهنگی میان نهادها و سازمان‌های مربوطه است.

وی افزود: به عنوان مثال در شهرهایی که گردش‌گر خارجی زیادی دارند رستوران و هتل‌های مجهز به وفور یافت می‌شود اما در خوزستان حتی یک رستوران که غذاهای محلی با کیفیت به مشتری ارایه دهد، یافت نمی‌شود.

گودرزی گفت: از جمله اقداماتی که باید صورت پذیرد می‌توان به تهیه و بخش برنامه راجع به جاذبه‌های گردش‌گری استان خوزستان از شبکه‌های استانی و سراسری، آشنا نمودن مردم منطقه با مقوله گردش‌گری و مشورت مسؤولان سازمان میراث فرهنگی با صاحبان علم و تجربه و مسؤولان آژانس‌های مسافرتی و نظرخواهی از آنان اشاره کرد.

این باستان‌شناس ابراز کرد: اگر مسؤولان همگی بر این قضیه متفق‌القول باشند که خوزستان استان زرخیزی است و همه استان‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد، مطمئنا می‌توان تسهیلات بشیتری را برای پیش‌برد وضعیت استان دریافت کرد کما این که با همین بودجه فعلی نیز کارهای عدیده‌ای قابل انجام است.

گودرزی گفت: وضعیت نظارت بر اماکن گردش‌گری نیز باید بهبود یابد و همان طور که شهرداری به زیبایی میدان‌ها شهر اهمیت می‌دهد باید پاک‌سازی مکان‌های طبیعی و گردش‌گری را نیز در اولویت‌ قرار داد.

وی افزود: در نقاط دیدنی خوزستان خلاء راهنمایی گردش‌گران احساس می‌شود که باید با نصب علایم و تابلوها و همچنین تعیین کردن راهنمایان گردش‌گری جای خالی آن را پر کرد.

دسته بندی: