جلوگیری از ورود سخنگو به اداره کل میراث فرهنگی خوزستان

از ورود سخنگو و قائم مقام انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان به ساختمان اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خوزستان جلوگیری شد.

بار دیگر مدیریت میراث فرهنگی خوزستان در یک تصمیم شخصی با ابلاغ به مامورین حراست در ورودی ساختمان میراث فرهنگی خوزستان صنایع دستی و گردشگری از ورود سخنگو و قائم مقام انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان جلوگیری کرد.

سخنگو و دبیر این انجمن گفت: از قبل هنماهنگ شده بود تا ساعت 8:30 صبح روز یک شنبه مصادف با 22 اسفند به دیدار فرماندهی جدید یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان بروم. با توجه به اینکه سه روز بیشتر از انتصاب ایشان نمی گذشت ترجیح دادم علاوه بر بیان مشکلاتی در حوزه حفاری ها و تخریب ها، انتصاب فرماندهی جدید یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان را نیز اعلام نمایم.

مجتبی گهستونی افزود: متاسفانه پس از ورود به اتاق نگهبانی و اعلام اینکه من قرار قبلی دارم اعلام نمودند که مدیر کل دستور داده تا از ورود "مجتبی گهستونی" به ساختمان اداره کل میراث فرهنگی خوزستان جلوگیری شود. لذا من با دفتر فرماندهی تماس گرفته و اعلام کردم که امکان حضور من وجود ندارد. در نهایت چون مهمان شخص ایشان بودم و عدم ورود من با سیاست تکریم ارباب رجوع در تضاد بود به ملاقات ایشان رفتم.

وی در پایان یادآور شد: متاسفانه اقدام شخصی و لجبازانه مدیریت میراث فرهنگی خوزستان در مقابل کسانی که نیتی جز دفاع از میراث فرهنگی مورد هجمه خوزستان ندارند و تلاش می کنند تا این افراد را به هر نحو ممکن از سد راه خود خارج کنند هیچ سودی جز ضربه زدن به نیروهای بومی و فعالین فرهنگی ندارد.

این دوستدار میراث فرهنگی اظهار داشت: انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان همواره با تلاش و پشتکار تمام سعی رده به میراث فرهنگی خوزستان کمک نماید. همواره اقدامات نیک این انجمن از طرف اداره کل میراث فرهنگی خوزستان نادیده گرفته شده است. تمام اعضای این انجمن در راستای وظایف و مسئولیت های خود در برگزاری همایشها، نمایشگاهها، کارگاهها، انتشارات و اطلاع رسانی و معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری اقدامات درخوری انجام داده اند که سازمان میراث فرهنگی فقط بخش اطلاع رسانی انجمن را می بیند و آن را به سیاه نمایی ربط می دهد در صورتی که اطلا متوجه دیگر تلاش های صادقانه انجام شده نیست.

دسته بندی: