انتصاب در میراث فرهنگی لالی فرصت سازی یا فرصت سوزی؟

مجتبی گهستونی: شهرستان لالی با برخورداری از آب و هوای بسیار خوب و معتدل در کوهپایه‌‌های زاگرس و با دارا بودن چشمه‌ها، رودخانه‌ها، آبشارها، پیشینه‌ کهن تاریخی و دارا بودن میراث گرانبها و جای گرفتن در محور شمال خوزستان به چهارمحال و بختیاری همجواری با رودخانه کارون ، زمین‌های مستعد کشاورزی و تپه‌های باشیب کم از جمله مستعدترین مناطق خوزستان محسوب می شود که تاکنون توجه کافی به آن نشده است.

لالی با برخورداری از رودخانه‌های شیرین و شور، چشمه‌ها، آب گوارا و آب معدنی و معادن گچ و سنگ، دره های عمیقی مثل سور چشم هر فرد خوش ذوقی را متحیر می کند که با اندکی درایت و توجه می تواند ایجادگر فرصت‌های شغلی در این شهر محسوب شود.

چندی است که جوان خوش ذوق و تحصیل کرده ای در رشته باستان شناسی به سمت ریاست اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لالی منصوب شده است که فهم و درک اهمیت و آگاهی از وجود تپه‌های باستانی سومری‌ها ، پل‌های قدیمی اوسور و تراز، روستای تاریخی بنه‌وار،چال شهر گریوه، نپه مش مرداسی و چکانی، امامزاده و زیارتگاه‌های باباحسن، بابا روزبهان ، برکه، حاجی محمد و حاجی علی، آبشارهای باباروزبهان و آرپناه و آسیاب‌های قدیمی ،غار پبده، چشمه‌های آب و گرم و معدنی و ده‌ها محوطه باستانی و گردشگری در شهرستان‌ لالی را دارد.

با امید به اینکه انتصاب آقای کوروش هاشمی با هدف استفاده از توانایی های فردی اوباشد باید اطمینان داشت که ایشان تلاش های خودرا برای معرفی و نگهداری از میراث فرهنگی لالی انجام خواهد داد. لالی با داشتن آثاری از دوره‌های مختلف تاریخی می تواند سالانه شاهد حضور گردشگرانی هدفمند از مناطق مختلف کشور باشد.

لالی با گستردگی فراوان خود و اهمیت ناشناخته آن نیاز مند توجه بیش از پیش است. قطع به یقین جناب آقای خسرو کیانی؛ فرماندار محترم لالی خوشحال و خرسند هستند که جوانی فرهیخته از همین شهر سکان دار میراث فرهنگی کهن شهری چون لالی است.جناب آقای پورفرخی مدیر کل سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خوزستان با همه ایرادات و اشکالات خود یکی از مهم ترین کارهایی که انجام داد انتصاب فرد فهیم و نجیبی چون کوروش هاشمی است.امید است که حمایت فرماندار لالی و مدیر کل سازمان میراث فرهنگی از اداره میراث لالی استمرارداشته باشد و بادادن امکانات اداری، حفاظتی و دیگر نیازمندیها شرایط را برای تلاش بهینه و جلوگیری از فرصت سوزی های قبلی فراهم نمایند.

شهر: 
دسته بندی: