از سرگیری پژوهش‌های کتاب‌خانه‌ای کتاب گردشگری خوزستان از ۲۰ فروردین

پژوهش‌های میدانی نخستین کتاب گردشگری کشور متعلق به خوزستان به پایان رسید و تحقیقات کتاب‌خانه‌ای آن پیش از نوروز آغاز شده است.

آرش نورآقایی، مدیر گردآورنده این کتاب، در گفت‌وگو با ایسنا در خوزستان بیان کرد: به دلیل تورلیدر بودن همگی اعضای گروه و مصادف شدن تحقیقات کتاب‌خانه‌ای کتاب با تعطیلات نوروزی کار متوقف و از ۲۰ فروردین ۹۰ دوباره از سر گرفته می‌شود.

وی افزود: هم‌چنین قرار است جاذبه‌های گردشگری سه شهر مهم دزفول، شوش و شوشتر علاوه بر درج شدن در کتاب گردشگری خوزستان، هر کدام به صورت کتاب مستقل و جامعی به چاپ برسند. نخستین کتابی که در این خصوص منتشر می‌شود متعلق به دزفول است که تمامی منابع و اطلاعات آن گردآوری شده و به زودی تحویل گرافیست داده می‌شود.

نورآقایی خاطرنشان کرد: چاپ کتاب گردشگری خوزستان با گرافیک و موضوع مورد نظر تجربه جدیدی می‌باشد که قبلاً در ایران اتفاق نیفتاده است. در واقع در این کتاب علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری استان به گونه‌ای به فرهنگ سفر و به ویژه سفر به خوزستان پرداخته می‌شود.

او توضیح داد: در کتاب گردشگری خوزستان سعی می‌شود نگاهی جدید به گردشگری امروز را که در سایر کتاب‌ها دیده نمی‌شود، نمایان کرد. این کتاب بنا به تعریفی که برای آن در نظر گرفته شد باید نقطه عطفی نه تنها در گردشگری استان بلکه در نوع گردشگری کشور ایجاد کند.

استاد راهنمای گردشگری خوزستان ادامه داد: در حال حاضر نمی‌توان به طور یقین گفت که کار جمع‌آوری و چاپ کتاب چه زمانی به پایان می‌رسد اما به صورت تقریبی پیش‌بینی می‌شود تا یک سال دیگر به طول خواهد انجامید.

گفتنی است که پیشتر از آرش نورآقایی، مجتبی گهستونی، پرتو حسنی زاده، ژاله ابراهیمی، مهرک حصارکی، آذر صداقتی و محسن شاهمردی به عنوان گردآورندگان این اثر نام برده شده بود.

دسته بندی: