از انجمن‌های مردمی در جشن سازه‌های آبی استفاده نشده است

خبرگزاری فارس: سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان خوزستان گفت: از انجمن‌های مردمی در جشن سازه‌های آبی استفاده نشده است.

مجتبی گهستونی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: میراث فرهنگی استان خوزستان انجمن‌های دوستداران میراث فرهنگی را تنها در حد تشریفاتی به رسمیت می‌شناسد و در جشن سازه‌های آبی شوشتر به آنها مجال مطرح شدن نداد. وی با اشاره به اینکه جشن سازه‌های آبی تاریخی شوشتر اقدامی مردمی و برای مردم است، گفت: شایسته بود انجمن‌های مردمی برگزارکننده این جشن بزرگ باشند این درحالی است که اصلی‌ترین متولی انجمن‌های مردمی میراث فرهنگی به وجود این تشکل‌ها و کارکرد آنها اعتقادی ندارد.

گهستونی با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته هیچ جلسه‌ای با انجمن‌های میراث فرهنگی برگزار نشده است، تصریح کرد: مسئولان میراث فرهنگی استان خوزستان به انجمن‌های میراث فرهنگی توجه نمی‌کنند و این امر باعث شده است تا اطلاع رسانی در حوزه میراث فرهنگی بسیار محدود باشد. وی با تاکید بر اینکه حمایت‌های مردم از سازه‌های آبی تاریخی شوشتر نقش مهمی در ثبت جهانی این آثار داشته است، گفت: سازه‌های آبی تاریخی شوشتر برای مردم ساخته شده و حفاظت از این سازه‌ها نیز به عهده مردم است ولی توجه به انجمن‌های میراث فرهنگی در شرایط کنونی در اولویت‌های پنجم به بعد اداره میراث فرهنگی خوزستان است.

گهستونی تاکید کرد: حفاظت از میراث فرهنگی و ترویج فرهنگ حمایت از آن باید مردمی باشد و این مهم باید در اولویت‌های کاری مسئولان در استان خوزستان قرار گیرد. براساس این گزارش، تاکنون برگزاری جشن سازه‌های آبی تاریخی شوشتر در بعداز ظهر روز چهارشنبه قطعی شده است با این وجود، حضور انجمن‌های میراث فرهنگی در این جشن بسیار کم‌رنگ است و در پاره‌ای موارد اصلا مد نظر قرار نگرفته است.

شهر: 
دسته بندی: