ابتکار عمل در برگزاری شورای اداری در مُضیف روستای بردیه

مجتبی گهستونی: اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان در ابتکار عمل جالبی تصمیم گرفته است که جلسات شورای اداری خود را در مناطق تاریخی و گردشگری و دور از فضای بسته و خشک اداری برگزار نماید. در نخستین اقدام، مدیران شهرستان و معاونان و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان در آستانه بیستمین هفته کتاب به سوسنگرد رفتند و جلسه اداری را در مضیف روستای بردیه برگزار کردند.

برگزاری نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان در یک سازه کاملا بومی و سنتی که امروزه ساخت آن مرسوم نیست و دانش ساخت مضیف از نی در فهرست آثار معنوی کشور به ثبت رسیده باعث شد تا ضمن آشنایی با نحوه زندگی مردم جنوب غربی خوزستان در چنین سازه منحصر به فردی، مدیران و کارشناسان این اداره کل، برای ورود به هفته کتاب از انگیزه کافی برخوردار بشوند. با حضور لفته منصوری در نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان این انتظار وجود داشت که ایشان به یک سری ابتکار عمل ها از جمله برگزاری شورای اداری در مکان هایی دور از فضای اداری دست بزند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان که در طول مدیریت خود در دیگر ادارات و سازمان های استان شخصیت کاملا فرهنگی اش را حفظ کرده و کوشیده است روح فرهنگی را در سازمان های حتی صنعتی هم حاکم کند تصمیم دارد جلسات شورای اداری را در تمام مناطق خوزستان برگزار نماید. هیچ کدام از دهها خبرنگاری که روزی توسط لفته منصوری دعوت شدند تا از شهرستان اندیکا بازدید کنند تا فقر و محرومیت و از همه مهم تر توانمندی های بالقوه و مهم در این منطقه را با تصویر و نوشته توصیف کنند یادشان نخواهد رفت که با انتشار همه گزارش هایشان چه دعای خیری از سوی مردم شهرستان پشت سرشان بود.

بی شک برگزاری جلسات شورای اداری این نهاد در خوزستان می تواند الگویی برای دیگر ارگان های دولتی باشد تا آنان فارغ از فضای خشک و بی روح اداری، همجواری در مناطق طبیعی و تاریخی را هم تجربه کنند.

چه قدر زیبا خواهد بود که جلسات شورای اداری روزی در بلندای مناطق کوهستانی در منزلی ساخته شده از مصالح بومی و جلسه ای دیگر در عمق تاریخ در هم تنیده شوشتر و دزفول و مراسمی دیگر بر روی صفه سرمسجد و بردنشانده مسجد سلیمان که بخشی از جغرافیای تاریخی خوزستان هستند برگزار گردد.

برگزاری بخشی از جلسات شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان و دیگر نهادها و سازمان ها بر پهنای زیبای تالاب بین المللی شادگان و روزی دیگر بر عرشه ی لنجی بر آبهای همیشه خلیج فارس در مقطع بندر ماهشهر و سربندر و هندیجان آرزوی دور دستی نیست. برگزاری جلسات اداری هم پرداختن به صورتجلسه تعین شده آن اداره و نهاد و سازمان است و هم احترام به تاریخ و طبیعت این سرزمین که رمز و رازهای بسیار در دل خود دارد.

شهر: 
دسته بندی: